مسابقه

شما اینجا هستید

مسابقه


مراحل ثبت نام :

مرحله اول ثبت نام

 برای شرکت در مسابقه ابتدا اکانتی در سایت ساخته بعد از ان لینک ثبت نام برای شما نمایان میگردد

برای ثبت اکانت داخل سایت روی لینک کلیک نمایید  ,

و یا اگر از قبل ثبت نام کرده اید  ابتدا از طریق این لینک وارد سایت شوید

توجه نمایید بعد از این مرحله ثبت نام شما تکمیل نگردیده و باید  بعد از این مرحله با کلیک بر روی لینک شرکت در مسابقه ( در منوی بالای صفحه ) ادامه فرایند ثبت نام را تکمیل نمایید

 

فارسی

akhbar

 

آیین نامه مسابقه:
مقدمه:
کویر دارای پتانسیلها و امکانات منحصر به فردی است. پتانسیلهایی نظیر خاک کویر به عنوان مصالح ساختمانی با خواص ویژه، انرژی خورشیدی ،گچ، نمک، و غیره که می تواند مورد توجه و استفاده قرار گیرد. کویر با تمام پتانسیلها و امکانات منحصر به فرد خود دارای چالش هایی نیز می باشد.مشکلاتی نظیر کم آبی، شوری، بیابان زایی، توسعه نیافتگی و .... در کنار این چالش ها، مواد آلوده کننده کویر نظیر ضایعات پلاستیک، لاستیک، فلزات و ... میتواند در تولید ابزارآلات و سازه های خاص مورد توجه قرار گیرد. همچنین معماری کویر قابل توجه است. در این مسابقه که در رده های دانشجویی و دانش آموزی برگزار خواهد شد؛ دو بخش ایده پردازی و ساخت دست سازه در نظر گرفته شده است.

 

محورهای مسابقه:
بخش دست سازه:
ساخت دست سازه با امکانات کویر
ساخت ماکت معماری کویر
بخش ایده پردازی
ایده نو جهت استفاده بهینه از پتانسیلهای کویر (انرژی خورشیدی، خاک، نمک، گچ و .......)
ایده نو جهت حل مشکلات مناطق کویری (بیابان زایی، کم آبی، شوری، توسعه نیافتگی و........)

 

 

نکات مسابقه
این مسابقه می‌تواند تک نفره یا به صورت تیمی باشد.
تعداد نفرات یک تیم نامحدود است، اما باید از هر تیم یک نفر به عنوان مسئول معرفی شود.
هر تیم می‌بایست یک نام برای خود انتخاب کند.
ایده ها و آثار مورد داوری قرار گرفته و 10 تیم برتر در هر بخش (ایده پردازی، دست سازه) برای روز نهایی مسابقه که در تاریخ هشتم اسفند 1398 خواهد بود؛ معرفی می شوند. در این روز تیم ها موظف به ارائه ایده و یا معرفی آثار خود در مدت زمان 3 تا 5 دقیقه خواهند بود. از بین تیم های ارائه دهنده در هر بخش، تیم های اول تا سوم با نظر داوران انتخاب خواهند شد.
به تیم های برتر، روز مسابقه نهایی، در  هرکدام از بخش ها جوایزی تعلق میگیرد که این جوایز علاوه بر هدیه نقدی شامل: نفر اول در هر بخش 30000000 ریال، نفر دوم در هر بخش 15000000 ریال، نفر سوم در هر بخش 8000000 ریال ، شامل مشاوره و حمایت‌ها و تسهیلات برای ادامه کار و فعالیت و معرفی به پارک های علم و فناوری، مراکز رشد، مراکز شتاب دهنده از طریق باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان می‌باشد. ایده ها و دست سازه ها ی برتر به غیر از تیم های اول و دو م وسوم نیز به پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و مراکز شتاب دهنده معرفی خواهند شد و تحت حمایت قرار خواهند گرفت.
 
متقاضیان شرکت در مسابقه می توانند از کار گاه های آموزشی که به صورت فیلم در سایت مسابقه در دسترس می باشد، استفاده کنند:
 دوره ایده پردازی با عنوان" آشنایی با ظرفیت ها و چالش های کویر از مناظر مختلف علمی"
 دوره آشنایی با معماری کویر با عنوان" آشنایی با معماری همساز با اقلیم کویری"
 

 
 
معیارهای بررسی ایده ها و آثار:
 
تکرای نباشد
مرتبط با یکی از 4 محور مسابقه باشد.
مشخص و شفاف باشد.
نوآوری داشته باشد.
عملیاتی و قابل اجرا باشد.
 

نحوه ثبت نام و ارسال ایده و آثار:
 
برای شرکت در مسابقه ابتدا می‌بایست از طریق لینک بالای صفحه ثبت نام نمایید.
فرم ایده پردازی و یا دست سازه را دانلود و تکمیل نموده و ارسال کنید.
در صورت شرکت در بخش دست سازه، برای داوری اولیه فیلمی از اثر خود با موبایل و به به صورت افقی و با مدت زمان حداکثر یک دقیقه تهیه و ارسال نمایید. همچنین اثر خود را نهایتا تا 48 ساعت قبل از برگزاری مسابقه نهایی به آدرس : دامغان/ بلوار چشمه علی/ دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان/ دانشکده فنی و مهندسی/ جناب آقای دکتر کیا حسینی/ کد پستی 3671639998  تحویل نمایید.
مهلت ثبت نام  و ارسال ایده یا آثار به صورت تیمی یا فردی تا 28 ام بهمن ماه می باشد.
مسابقه نهایی در روز هشتم اسفند 1398 به همراه جشن اهداء جوایز و پذیرایی ناهار در دانشگاه آزاد واحد دامغان برگزار خواهد شد.
 
هزینه ثبت نام:
هزینه ثبت نام برای شرکت در مسابقه برای هر تیم 30 (سی) هزار تومان می باشد؛ برای حضور هر نفر علاوه بر سرگروه تیم در روز مسابقه نهایی؛ مبلغ 10 (ده) هزار تومان اضافه می شود.
در صورتی که متقاضی استفاده از خوابگاه و یا شام هستید: هزینه خوابگاه برای هر نفر شبی 30000 ( سی هزار ) تومان و اتاق ها 4 تخته می باشد. هزینه شام برای هر وعده 20000 ( بیست هزار ) تومان است.
برای واریز هزینه ابتدا با شماره تلفن 02333654027 تماس گرفته و شناسه واریز دریافت نمایید. هزینه ثبت نام برای شرکت در مسابقه و هزینه خوابگاه و شام ( چنانچه متقاضی هستید ) را یکجا به حساب 0215979799004  به نام دانشگاه آزاد اسلامی واریز نموده و عکس فیش واریزی را هنگام ثبت نام در قسمت مربوطه بارگزاری نمایید.

 

 

ارتباط با دانشگاه

  • سمنان کیلومتر 5 جاده دامغان تلفن: +00 123 456 7890
  • رایانامه: support@semnaniau.ac.ir

 

كلمه جايگذين عكس
كلمه جايگذين عكس
كلمه جايگذين عكس
كلمه جايگذين عكس